admin@s-pool.co.il   
09-7790890

איך מקבלים היתר להקמת בריכת שחייה ביתית?

//איך מקבלים היתר להקמת בריכת שחייה ביתית?

אם אתם מעוניינים להקים בריכה ביתית, חשוב שתדעו שמדובר בתהליך שצריך לבצע בצורה מסודרת ויש לקבל עבורה היתר. אז איך עושים את זה? קבלת היתר לבריכת שחיה כל המידע לפניכם.

לפי הערכות, ישנן בישראל כיום כמה אלפי בריכות פרטיות ויותר ויותר אנשים מעוניינים לשדרג את חייהם באמצעות בריכה פרטית. לפני שאתם צוללים לתהליך הקמת הבריכה חשוב לדעת שמעורבת בכך בירוקרטיה ויש אישורים שצריך להשיג לפני שמקבלים את כל ההיתרים הנדרשים.

איזו בריכה בדיוק אתם רוצים להקים?
כשהחלום על הקמת בריכה פרטית מתחיל לרקום עור וגידים, לא כולם יודעים האם באמת אפשר להגשים אותו. האם המאפיינים של הבית מתאימים לבריכה מהסוג שאתם מדמיינים? איפה תוכלו לבנות את הבריכה הגדולה ביותר? היכן תיהנו מצל גם בימי הקיץ עם השמש הקופחת?
כדאי לפנות לחברה שמתמחה בתחום כדי לבחור את מיקום וכן את אפיוני הבריכה – כך שהיא באמת תתאים לצרכים האישיים שלכם. קיימים מספר סוגי בריכות נפוצים:
• בריכה עילית: אם אתם באמת רציניים בנוגע להקמת בריכה ביתית, סביר להניח שבריכה זו אינה בשבילכם. זוהי בריכה ממבנה קל ומתפרק שיושבת בחצר או על הגג ואפשר "לפרק" בחורף.
• בריכת בטון: בריכה קבןעה שיצוקה מבטון מזוין וניתן לחפות במגוון עיצובים של קרמיקה, טיח צבעוני, פסיפס לבריכות שחיה או כל חיפוי אחר.
• בריכת פיברגלס (פיבר): הבריכה עשויה פיברגלס מצופה באפוקסי. כזו בריכה אפשר להתקין בתוך הקרקע או בעופן עילי.
• בריכה מתועשת: זוהי בריכה שבנויה בתוך הקרקע כאשר הקירות שלה עשויים פנלים מתועשים והמבנה עצמו מחופה על ידי יריעות PVC או בריכת בטון מתועשת המיוצרת במפעל ומותקנת בבית הלקוח.
שימו לב: כל סוגי הבריכות, מלבד בריכה עילית, דורשים אישורים וכן הם יתווספו לחישוב הארנונה שלהם.

איזה אישורים צריך כדי להקים בריכה?
בחרתם עם האדריכל או קבלן בריכות שחיה את העיצוב ואופי הבריכה שאתם מעוניינים בה? עכשיו יוצאים לדרך וניגשים לחלק הפחות מהנה – הבירוקרטיה. האדריכל ייצור עבורכם תוכנית אדריכלית מפורטת ובנוסף תפנו למהנדס וכן מהנדס אינסטלציה – הם ידעו להתאים את כל מאפייני הבריכה לחוק המעודכן ביותר וכן לדרישות של הרשות המקומית שלכם. מפתיע לגלות שלרשויות שונות יש חוקים שונים והן יכולות להפיע על גודל הבריכה המקסימלי שלכם וכן על העומק שלה.

אם אתם חולמים על בריכה שחורגת מתוכנית בניין העיר, התב"ע המפורסם, תוכלו להגיש בקשה לחריגה, אך קחו בחשבון שמדובר בתהליך ארוך ומורכב יותר, שלא תמיד מצליח.
אם סיימתם את כל ההליכים מול העירייה, תהליך שיכול להימשך בין חצי שנה לשנתיים, במקרים של בקשה לחריגה או בעיות מיוחדות, תצטרכו להמשיך לשלב הבא באישורים: פנייה למכבי האש, למשטרה וכן למשרד לאיכות הסביבה – כולם צריכים לאשר את הבריכה שלכם בצורה מסודרת.

אתם מתגוררים בבניין משותף ורוצים להקים בריכה? זה לא ברור מאליו שתקבלו את האישורים להקים את הבריכה שאתם מעוניינים בה. תצטרכו לפנות גם למשרד הבריאות שמנפיק אישור מסודר נוסף.

למה חשוב לפנות לוועדה המקומית שלכם?
כל עוד אתם מציבים בחצר שלכם בריכות מתנפחות או ארעיות, אתם יכולים להיות שקטים ולא להתעסק בכלל בבירוקרטיה. אם אתם מקימים בריכה קבועה, לא כדאי לקחת סיכון. במקרים רבים שכנים, שעלולים לקנא או להפגין עניין מוגזם, יערבו את הרשויות ואז העיכובים והעלויות הנוספים שיווצרו יפגעו בהנאה מהבריכה המדהימה שרק הצטרפה לחייכם.

מהנדס מבנים, רצף, מודד וכל יתר אנשי המקצוע להם תזדקקו בתהליך הקמת הבריכה
תהליך הקמת הבריכה דורש נבחרת מומחים לא קטנה:
• אדריכל בריכות שחיה: אם חשבתם שלא צריך אדריכל עבור בריכה "בסיסית", תגלו במהרה כי בכל מקרה תזדקקו לליווי של אדריכלית או אדריכל שיסייעו לכם להגיש לעירייה גרמושקות ולאפשר את קבלת היתר הבנייה באופן יעיל. בנוסף, הם יוכלו לעצב לכם את הבריכה בהתאם לטעם וההעדפות שלכם.
• מודד: העירייה תדרוש מדידות של המגרש וגם האדריכל שלכם יזדקק למדידות מקצועיות כדי להתחיל לעבוד על היתר בנייה.
• מהנדס מבנים: קונסטרוקטור יתכנן את עובי הקירות והרצפה וכן יסייע לקבוע באילו חומרים ישתמשו בתהליך.
• מהנדס אינסטלציה
• קבלן שלד
• חשמלאי: חשוב לבחור בחשמלאי מנוסה שיוכל להתקין לכם לוח פיקוד שמחובר למשאבות ולתאורה ושומר על מקסימום בטיחות.
• רצף
• איש מקצוע לעבודת טיח

בעוד שאתם יכולים לבחור אישית כל איש מקצוע בעצמכם, אם אתם מעוניינים תוכלו לבחור בחברות שירכזו עבורכם את כל נותני השירותים ויאפשרו לכם לגשת לתהליך בצורה יותר רגועה ומאורגנת. טיפ שכדאי לקחת בחשבון בעת תכנון הבריכה הוא פנייה לאדריכל מקומי, או לפחות אחד שיודע את התב"ע ברשות אליה אתם משתייכים; קיימים הבדלים רבי משמעות בין הקווים שמתווה כל מועצה או עירייה ולכן חשוב להיות בקיאים מראש ולתכנן תכנית שבאמת סביר שתאושר בקלות המקסימלית.

האם צריך לשלם ארנונה נוספת על בריכה ביתית?
התשובה היא כן. בעת בניית הבריכה תצטרכו לשלם היטל השבחה, מדובר בהוצאה שיכולה לעמוד על כמה עשרות אלפי שקלים. בנוסף, קחו בחשבון את העובדה שהעירייה תגבה ארנונה על הבריכה, עלויות מצטברות של מאות או אלפי שקלים בודדים בשנה, כל עוד הבריכה בגודל סטנדרטי.

גרים בבניין משותף? יש דברים שכדאי שתדעו
כיום יותר ויותר אנשים שגרים בבניינים משותפים מבינים שהם לא צריכים לחכות שתהיה להם וילה פרטית כדי ליהנות מהכיף והיוקרה של בריכה פרטית. בעוד שהקמת בריכה בבניין משותף היא אפשרית לחלוטין ויש בארץ לא מעט בניינים שנהנים מהפינוק, מדובר בתוספת לא מובנת מאליה.
אם כל השכנים בבניין מעוניינים בהקמת בריכה – התמזל מזלכם ותהליך ההקמה ככל הנראה יעבור ללא בעיות בירוקרטיות מיוחדות. יש שכנים שלא מעוניינים בהקמת הבריכה? תצטרכו ככל הנראה להתייעץ עם עורך דין. לפי הפסיקה האחרונה, אם הבריכה צמודה לדירה שלכם, ככל הנראה יהיה לכם יותר קל להעביר את התהליך באופן חוקי וללא חיכוכים ובעיות. עם זאת, אם מדובר בחצר בית משותף – החוק אומר שצריך לאזן בין הרצון של מי שרוצה להקים את הבריכה לבין האינטרסים של שאר הדיירים באותו בניין.

איך הבחירה ב-S-pool תהפוך את תהליך הקמת הבריכה ליותר פשוט
אם בעבר הקמת בריכת בטון היתה תהליך מורכב שדרש, גם אחרי השלמת הבירוקרטיה הנדרשת, מעורבות של מספר אנשי מקצוע שיצרו כמויות בלתי נסבלות של רעש ואבק סמוך לביתכם, כיום אפשר לבחור אחרת וליהנות מאיכות חיים טובה, גם בזמן ההתקנה!

בזכות הפטנט החדשני של SPOOL, תהליך הקמת הבריכה קליל לא גורם לחוסר נוחות לבני הבית; ברגע שאתם בוחרים את הבריכה המושלמת לבית שלכם, אנשי המקצוע שלנו מתחילים לעבוד, כאשר כל בניית הבריכה מתבצעת במפעל, תחת סטנדרטים קפדניים ובקרת איכות אופטימאלית.

2018-10-30T18:26:03+00:00

About the Author:

9778*