5 טיפים לניקיון בריכות שחיה ביתיות!

בריכת שחיה מבטון אס פול בריכותבריכות שחיה ביתיות הופכות נפוצות יותר ויותר, הן בזכות מזג האוויר הישראלי החם, תרבות הבילוי והן בזכות פיתוח ושיווק של מגוון רחב של בריכות שחיה בהתאמה לכל מתחם, במחירים נוחים.

משפחות בעלות ילדים מעדיפות להשקיע בהתקנת בריכה ביתית לבילוי, פנאי ואירוח על פני מנויים יקרים במתחמי הקאנטרי הפרטיים, כמו גם לפתח את פעילות השחייה המיטיבה, התורמת לחיזוק השד והשרירים ולקואורדינציה של הילדים.

יש המסתפקים בבריכות עומדות הנרכשות כמוצר מדף ומוצבות בגינה ובחצר, ויש המשקיעים בהתקנת בריכה בנויה וחפורה, וזאת בהתאם לאופי השטח ולתקציב.

בכל המקרים ובכל סוגי הבריכות, בריכות שחיה ביתיות מצריכות תחזוקה ושימור, לצורך ניקיון ותברואה, לצורך שימור המים וחיסכון בעלויות ולצרכי בטיחות.

מספר טיפים לתחזוקת בריכות שחיה ביתיות:

טמפרטורת המים – טמפרטורת המים בבריכה חשובה לא רק להנאת הרוחצים כי אם גם מותאמת לסוג הבריכה והחומרים ממנה היא עשויה. טמפרטורה מומלצת לבריכה ביתית נעה בין 24-29 מעלות. טמפרטורה חריגה מזאת לזמן ממושך תביא לשחיקה של מכל הבריכה והצטברות משקעים. חשוב למדוד בקביעות את טמפרטורת המים באמצעות מדחום מותאם, ובמקרה הצורך לאזן את הטמפרטורה באמצעות משאבות חום.

מניעת אידוי מי בריכה- מי הבריכה חשופים לתופעת האידוי בימי הקיץ החמים. בדוה למים רותחים במטבח הביתי גם בריכת שחיה העומדת ימים ארוכים אל מול השמש הקופחת תזכה להתחממות יתר של המים ולאידוי שיביא לאובדן מים יקרים וצורך חוזר במילוי מי הבריכה. על מנת להימנע מן התופעה יש למקם את הבריכה תוך חשיבה על כיוון השמש ועוצמתה, ומומלץ גם לרכוש ולהתקין כיסוי לבריכה.

כיסוי הבריכה הביתית – בהמשך לפתרון לתופעת האידוי, כיסוי בריכה יגן על מי הבריכה גם מפני חדירת לכלוך ומזהמים, כניסת בעלי חיים, וכן יסייע בשמירה על טמפרטורת המים. כיסוי בריכה איכותי יהווה הגנה הן על מי הבריכה והן הגנה בטיחותית מפני נפילת ילדים וטביעות.

ניקיון הבריכה – מלבד פעולות המנע בריכות שחיה ביתיות גם מצריכות פתרונות ניקיון איכותיים לבריכה. חשוב לרכוש מסנן ומשאבה אשר יבצעו עולות סינון וניקוי למי הבריכה במטרה לשמר אותם צלולים ונקיים לאורך זמן. את מערכת הניקוי יש לרכוש מבעלי מקצוע ולאחר התייעצות מקיפה, בהתאמה לגודל ולאופי הבריכה.

שימוש בכימיקליים – על מנת לשמר את מי הבריכה הביתית צלולים ונקיים מתבצעות פעולות ניקיון, סינון וחיטוי. חיטוי המים מתבצע באמצעות שילוב של חומרים כימיים מסייעים במים. חומרים אלו נועדו לשמור על היגיינה ותברואה ברמה גבוהה ולמנוע ירקת, התפתחות פטריות וזיהומים במים. יחד עם זאת, שימוש יתר בחומרים כימיים עשוי לפגוע בתשתיות ויסודות הבריכה ואף להביא לפגיעה ונזק לרוחצים. חשוב לבצע בדיקות סדירות לחומציות המים והכלור, ומומלץ אף להיעזר בבודק בריכות מקצועי חיצוני מעת לעת, לבדיקה ולאיזון הכימיקליים במים.